Bóg – dobry czy wszechmocny?

Wczytuję mapę...

Prelegenci:

Prelegent: Bartosz Sokół

Rejestracja:
http://konferencjaapologetyczna.pl/

Data/Czas:
16/11/2016, godz. 18:00 - 20:00

Lokalizacja:
ul. Bankowa 11b,
Katowice, woj. śląskie


Łatwo podzielić perspektywę wybitnego filozofa Tadeusza Kotarbińskiego, który stwierdził, że „w obliczu ogromu zła na świecie, byłoby bluźnierstwem posądzać Boga o istnienie”. Współczesnym ateistom wydaje się, że słynny paradoks Epikura nigdy nie został skutecznie zakwestionowany: Bóg – jeśli istnieje – może być albo dobry, albo wszechmocny. Czy warto bronić zatem chrześcijaństwa, które widzi w Bogu jednoczesną dobroć i wszechmoc, pomimo oczywistości szalejącego wokół cierpienia? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Zapraszamy na pierwsze w tym semestrze spotkanie z serii #myslewiecwierze, które odbędzie się w środę 16 listopada o godz. 18:00 w sali konferencyjnej na parterze Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – Ciniba, przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

Zagadnienie przedstawi Bartosz Sokół – redaktor portalu www.myslewiecwierze.pl, konferencyjny mówca oraz autor wielu artykułów związanych z wiarygodnością chrześcijaństwa.

W planie również panel dyskusyjny, gwarantujemy przestrzeń dla pytań i polemik. Do zobaczenia! 🙂

 


 

Spotkania Apologetyczne „Myślę, więc Wierzę” dedykowane są racjonalnej prezentacji chrześcijańskiego światopoglądu, przy założeniu, iż pozostaje on logicznie spójny, zakorzeniony w faktach historycznych oraz kompatybilny z osiągnięciami nauki. Wyrażamy nadzieję, że przestrzeń stworzona przez inicjatywę Spotkań Apologetycznych „Myślę, więc Wierzę” pozwoli na owocny dialog pomiędzy wierzącymi i sceptykami, a także dostarczy chrześcijanom instrumentów pozwalających na spójną, logiczną i przekonującą obronę chrześcijańskiego światopoglądu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa ateistów, sceptyków, chrześcijan oraz wszystkich tych, dla których światopoglądu definicji jeszcze nie wymyślono. Spotkania rozpoczynać się będą wykładem eksponującym określony aspekt historycznego, biblijnego chrześcijaństwa, przy zachowaniu naukowego podejścia do prezentowanych treści. Następnie otwarty zostanie Panel Dyskusyjny, w trakcie którego każdy otrzyma szansę podania pod rozwagę alternatywnych spojrzeń!

ChSA Katowice