Chrześcijaństwo – największy plagiat w historii?

Wczytuję mapę...

Prelegenci:

Prelegent: Bartosz Sokół

Rejestracja:
http://konferencjaapologetyczna.pl/

Data/Czas:
14/12/2016, godz. 18:00 - 20:00

Lokalizacja:
ul. Bankowa 11b,
Katowice, woj. śląskie


Jezus to kopia pogańskiego bożka Mitry, Święta Bożego Narodzenia to w istocie przechrzczone Święto Niezwyciężonego Słońca, a tak w ogóle w chrześcijaństwie ze świecą szukać czegoś, co nie byłoby podróbką – kto z nas nie słyszał tych zarzutów, propagowanych chociażby przez słynny “Zeitgeist” lub “Kod Leonadra da Vinci”? Czy naprawdę chrześcijaństwo uznać należy wyłącznie za syntezę i mieszankę pogańskich wierzeń? Czy chrześcijanie kupili fałszywkę? Odpowiedź na te pytania ma fundamentalne znaczenie!

Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii #myslewiecwierze, które odbędzie się w środę 14 grudnia godz. 18:00 w sali konferencyjnej na parterze Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – Ciniba, przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

Zagadnienie przedstawi Bartosz Sokół – redaktor portalu www.myslewiecwierze.pl, konferencyjny mówca oraz autor wielu artykułów związanych z wiarygodnością chrześcijaństwa.

W planie również panel dyskusyjny, gwarantujemy przestrzeń dla pytań i polemik. Do zobaczenia! 🙂

 


 

Spotkania Apologetyczne „Myślę, więc Wierzę” dedykowane są racjonalnej prezentacji chrześcijańskiego światopoglądu, przy założeniu, iż pozostaje on logicznie spójny, zakorzeniony w faktach historycznych oraz kompatybilny z osiągnięciami nauki. Wyrażamy nadzieję, że przestrzeń stworzona przez inicjatywę Spotkań Apologetycznych „Myślę, więc Wierzę” pozwoli na owocny dialog pomiędzy wierzącymi i sceptykami, a także dostarczy chrześcijanom instrumentów pozwalających na spójną, logiczną i przekonującą obronę chrześcijańskiego światopoglądu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa ateistów, sceptyków, chrześcijan oraz wszystkich tych, dla których światopoglądu definicji jeszcze nie wymyślono. Spotkania rozpoczynać się będą wykładem eksponującym określony aspekt historycznego, biblijnego chrześcijaństwa, przy zachowaniu naukowego podejścia do prezentowanych treści. Następnie otwarty zostanie Panel Dyskusyjny, w trakcie którego każdy otrzyma szansę podania pod rozwagę alternatywnych spojrzeń!

ChSA Katowice