I Konferencja Apologetyczna „Poznać myśli Boga”

Wczytuję mapę...

Prelegenci:

Mateusz Jakubowski, Bartosz Sokół, Piotr Guńka, Filip Łapiński, Michał Marszałek, Martyna Słowińska

Rejestracja:
http://konferencjaapologetyczna.pl/

Data/Czas:
06/05/2017, godz. 09:00 - 19:00

Lokalizacja:
ul. Bolesława Kominka 18,
Polkowice, woj. dolnośląskie


Temat: „Chcę poznać myśli Boga, reszta to szczegóły!”

Albert Einstein stwierdził: „chcę poznać myśli Boga, reszta to szczegóły”. Czy owo poznanie myśli Boga jest w ogóle możliwe? A jeśli tak, na jakiej drodze i w jaki sposób? Chrześcijaństwo twierdzi, że Bóg przedstawił się człowiekowi zarówno poprzez stworzony wszechświat, jak i – w sposób pełny – w człowieku Jezusie Chrystusie. Czy tak nieprawdopodobna teza rzeczywiście jest wiarygodna? Czy w świetle stanu wiedzy współczesnej nauki istnieje więcej przesłanek wskazujących na istnienie Boga niż na Jego nieistnienie? Na kim spoczywa ciężar dowodzenia i w jaki sposób ocenić siłę tych dowodów? Organizatorzy Konferencji stawiają sobie za cel, aby wykazać, że chrześcijański światopogląd jest nie tylko wiarygodny, ale i mocniej oparty na poprawnych przesłankach niż światopoglądy konkurencyjne. Konferencja skierowana jest do wszystkich chrześcijan, którym bliska jest idea rozumnej i wiarygodnej prezentacji Ewangelii, a także do sceptyków, szukających argumentów na rzecz chrześcijaństwa lub też przekonanych o ich nieistnieniu.

Szczegółowe informacje oraz możliwość zgłoszenia uczestnictwa dostępne są na stronie: http://konferencjaapologetyczna.pl/

 


 

Portal apologetyczny „Myślę, więc Wierzę” dedykowany jest racjonalnej prezentacji chrześcijańskiego światopoglądu, przy założeniu, iż pozostaje on logicznie spójny, zakorzeniony w faktach historycznych oraz kompatybilny z osiągnięciami nauki. Wyrażamy nadzieję, że przestrzeń stworzona przez inicjatywę „Myślę, więc Wierzę” pozwoli na owocny dialog pomiędzy wierzącymi i sceptykami, a także dostarczy chrześcijanom instrumentów pozwalających na spójną, logiczną i przekonującą obronę chrześcijańskiego światopoglądu.

Serdecznie zapraszamy ateistów, sceptyków, chrześcijan oraz wszystkich tych, dla których światopoglądu definicji jeszcze nie wymyślono do uczestniczenia w naszych wydarzeniach. Zwyczajowo wszystkie spotkania rozpoczynać się będą wykładem eksponującym określony aspekt historycznego, biblijnego chrześcijaństwa, przy zachowaniu naukowego podejścia do prezentowanych treści. Następnie otwarty zostanie Panel Dyskusyjny, w trakcie którego każdy otrzyma szansę podania pod rozwagę alternatywnych spojrzeń!