III Polkowickie Spotkanie Apologetyczne

Wczytuję mapę...

Prelegenci:

Prelegent: Mateusz Jakubowski

Rejestracja:
http://konferencjaapologetyczna.pl/

Data/Czas:
24/09/2016, godz. 17:00 - 19:00

Lokalizacja:
ul. Bolesława Kominka 18,
Polkowice, woj. dolnośląskie


TEMAT: POZNAĆ BOGA SERCEM, POZNAĆ BOGA UMYSŁEM

Jedna rzecz w chrześcijaństwie jest szczególnie intrygująca, to mianowicie, że wiara chrześcijańska nie jest ślepa ani ciemna, lecz jest wiarą świadomą. Najważniejsze i największe przykazanie brzmi: „Kochaj Pana Boga całym swoim sercem i całym umysłem”. Problem większości ludzi polega na tym, że zatrzymują się na sercu. Prawda o Bogu nigdy nie dociera do ich umysłów. Czy jednak serce może radować się czymś, co zostało odrzucone przez umysł? Albo czy umysł może być w pełni usatysfakcjonowany twierdzeniami, których nie akceptuje serce? Odpowiedzi na tak postawione pytania będziemy starali się znaleźć podczas II Polkowickiego Spotkania Apologetycznego.

 


 

Spotkania Apologetyczne „Myślę, więc Wierzę” dedykowane są racjonalnej prezentacji chrześcijańskiego światopoglądu, przy założeniu, iż pozostaje on logicznie spójny, zakorzeniony w faktach historycznych oraz kompatybilny z osiągnięciami nauki. Wyrażamy nadzieję, że przestrzeń stworzona przez inicjatywę Spotkań Apologetycznych „Myślę, więc Wierzę” pozwoli na owocny dialog pomiędzy wierzącymi i sceptykami, a także dostarczy chrześcijanom instrumentów pozwalających na spójną, logiczną i przekonującą obronę chrześcijańskiego światopoglądu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa ateistów, sceptyków, chrześcijan oraz wszystkich tych, dla których światopoglądu definicji jeszcze nie wymyślono. Spotkania rozpoczynać się będą wykładem eksponującym określony aspekt historycznego, biblijnego chrześcijaństwa, przy zachowaniu naukowego podejścia do prezentowanych treści. Następnie otwarty zostanie Panel Dyskusyjny, w trakcie którego każdy otrzyma szansę podania pod rozwagę alternatywnych spojrzeń!

polkowickie spotkania apologetyczne

 

Podziel się swoją opinią!