Tydzień Ewangelizacyjny 2020

Tydzień Ewangelizacyjny 2020

This event has expired

WYDARZENIE

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest wydarzeniem organizowanym corocznie przez Centrum Misji i Ewangelizacji działające przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP. Organizatorzy stawiają sobie za cel stworzenie dla wszystkich uczestników przestrzeni otwartej i bezpiecznej, gdzie można doświadczać Bożego pokoju, miłości i akceptacji, kształtować swoją wrażliwość w relacjach z innymi i uczyć się jak być „bliźnim”. Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie TED 2020.

 

TEMATYKA

  • Wiarygodność Pisma Świętego

Ponad dwa miliardy ludzi na całym świecie określają siebie mianem chrześcijan. Wprawdzie nierzadko różnią się od siebie wyznawaną doktryną oraz sposobem praktykowania pobożności, jednak jest coś, co pozostaje niezmiennie wspólne: przekonanie, że Biblia jest wiarygodnym Słowem Bożym. W sposób naturalny rodzi się więc spektrum pytań, na wiele sposobów wyrażających tę samą obawę: czy Biblia jest wiarygodna? Czy mówi prawdę? I skąd wiadomo, czy nie została sfałszowana?

  • Wyjątkowość Jezusa Chrystusa

Fenomen Jezusa z Nazaretu polega na tym, że bez względu na prywatne sądy czy opinie na Jego temat, od prawie dwudziestu stuleci pozostaje on centralną postacią kultury Zachodu. Czy jest to dowodem wszechobecnego analfabetyzmu, zabobonu oraz wiary pogardliwie spoglądającej na dorobek świata nauki? A może fakt, że w niektórych kręgach Jezus jest wciąż odrzucany świadczyć będzie o tym, że nigdy nie został właściwie przedstawiony? Kim właściwie jest Jezus z Nazaretu?

 

LOKALIZACJA

Subscribe

Recent posts