Wystawa Edukacyjna „Historia Biblii”

Wystawa Edukacyjna „Historia Biblii”

This event has expired

O WYDARZENIU

W programie szkół podstawowych i ponadpodstawowych istnieje spora luka edukacyjna w zakresie wiedzy o Biblii. Dane dotyczące powstania Pisma Świętego podawane są w sposób fragmentaryczny i niekompletny. Zgromadzenie w jednym miejscu 3500 lat historii zastępuje podróżowanie po wielu muzeach Europy i pozwala zapoznać się, stulecie po stuleciu, z jego szczególnymi walorami. Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia dostępne są na stronie Wystawa edukacyjna „Historia Biblii”.

 

TEMATY WYKŁADÓW

  • Czy można jeszcze wierzyć Biblii? (20.05, godz. 16:00)

Ponad dwa miliardy ludzi na całym świecie określają siebie mianem chrześcijan. Wprawdzie nierzadko różnią się od siebie wyznawaną doktryną oraz sposobem praktykowania pobożności, jednak jest coś, co pozostaje niezmiennie wspólne: przekonanie, że Biblia jest wiarygodnym Słowem Bożym. W sposób naturalny rodzi się więc spektrum pytań, na wiele sposobów wyrażających tę samą obawę: czy Biblia jest wiarygodna? Czy mówi prawdę? I skąd wiadomo, czy nie została sfałszowana?

  • Czy chrześcijaństwo jest odpowiedzią? (20.05, godz. 17:30)

Każdy człowiek na codzień zadaje sobie wiele niełatwych pytań, często z trudem poszukując prawidłowych i przekonywujących odpowiedzi. Te z kolei całkowicie determinują sposób w jaki myślimy oraz postępujemy. W świecie tak wielu możliwości, alternatyw i odmiennych racji, pośród tak wielu powodów do odrzucenia religii w ogóle, dlaczego właśnie chrześcijaństwo miałoby być odpowiedzią? Czy istnieją jeszcze jakiekolwiek przekonywujące powody, by wierzyć?

 

LOKALIZACJA

Wykłady odbędą się w Sali Konferencyjnej w gmachu Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze (Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27).

Subscribe

Recent posts