Konferencja 2017: „Chcę poznać myśli Boga, reszta to szczegóły”

W dniu 06.05.2017 odbyła się I Konferencja Apologetyczna jaką portal Myślę, więc Wierzę miał ogromną przyjemność zorganizować w Polkowicach. „Chcę poznać myśli Boga, reszta to szczegóły” – słowa znamienitego fizyka, Alberta Einsteina, przyświecały wydarzeniu, gdyż z całym przekonaniem uważamy, że poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące wiary są nieporównywalnie ważniejsze, donioślejsze i po prostu pierwszorzędne w stosunku do wszystkich innych.

Plan dnia wypełniony był wykładami prowadzonymi przez organizatorów i prelegentów, na których przedstawione argumenty w oparciu o historię, filozofię oraz współczesną naukę na rzecz ogólnie teizmu oraz szczególnie chrześcijaństwa generowały interesujące pytania, wątpliwości oraz dyskusje również między samymi uczestnikami konferencji. Jesteśmy przekonani, że na wiele pytań udało się odpowiedzieć, tworząc poważną i mocną linię obronną tego, w co wierzymy. Nagrania z konferencji dostępne są tutaj:

Wykład 1: Objawienie Ogólne

Wykład 2: Objawienie Szczególne

Żywimy nadzieję, że czas I Konferencji Apologetycznej dał przestrzeń do głębokiej refleksji o rzeczach najważniejszych, rodząc jeszcze więcej zainteresowania racjonalnymi fundamentami chrześcijańskiego światopoglądu. Cóż, pozostaje nam więc rzec „do zobaczenia za rok!” z nadzieją, iż spotkamy się wówczas w jeszcze liczniejszym gronie. Na ten czas wszystkim obecnym jak i tym, którym nie udało się z nami być, życzymy powodzenia w szczerym poszukiwaniu Prawdy.

The following two tabs change content below.
Myślę, więc Wierzę

Myślę, więc Wierzę

Projekt Myślę, więc Wierzę dedykowany jest racjonalnej prezentacji chrześcijańskiego światopoglądu, przy założeniu, iż pozostaje on logicznie spójny, zakorzeniony w faktach historycznych oraz kompatybilny z osiągnięciami nauki.

Podziel się swoją opinią!