Bóg ukryty. Jak wątpliwości mogą prowadzić nas do Boga?
Udostępnij:FacebookX

Bóg ukryty. Jak wątpliwości mogą prowadzić nas do Boga?

Wątpliwości nie wynikają z tego, że jesteśmy chrześcijanami, ale raczej z tego, że jesteśmy ludźmi. Chrześcijańskie wątpliwości mają jednak osobliwy charakter, gdyż niezidentyfikowane i nieskonfrontowane mogą prowadzić do kwestionowania najbardziej życiodajnych prawd odnoszących się do Boga. Jak więc stawiać czoła naszym wątpliwościom, aby wiara nie tylko nie upadła, ale wzrosła?

W ramach wykładu przedstawionych zostało kilka niewłaściwych spojrzeń na wątpliwości oraz przybliżono sylwetki wspaniałych bohaterów Biblii, którzy z rozmaitych przyczyn zaczęli wątpić. Jak się okazuje, tylko poprzez umiejętne zapoznanie się ze źródłami naszych wątpliwości jesteśmy w stanie skutecznie się z nimi zmierzyć.

Udostępnij:FacebookX
Autor
Administrator

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.