Jak bronić wiary? O 4 metodach uprawiania apologetyki
Udostępnij:FacebookX

Jak bronić wiary? O 4 metodach uprawiania apologetyki

Obszerność i bogactwo dziedziny, jaką jest apologetyka chrześcijańska, bywają niekiedy przytłaczające. W ogniu krzyżowym coraz nowszych argumentów, wnoszących do dyskusji kolejny zasób treści, łatwo jest zagubić gdzieś formę. Zdarza się, że broniąc naszej wiary zabieramy się do dzieła, nie poddając jednak refleksji techniki, której używamy.

W ramach wykładu zapoznamy się więc z 4 najpopularniejszymi metodami uprawiania apologetyki – klasyczną, ewidencjonalistyczną, presupozycyjną oraz eklektyczną. Zaznajamiając się z tym, na czym w praktyce polegają, porównamy je ze sobą i przyjrzymy się ich cechom charakterystycznym, wskazując też na ich głównych przedstawicieli. Która z metod okaże się według Ciebie najskuteczniejsza?

Udostępnij:FacebookX
Autor
Administrator

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.