Ani to mowa, ani to słowa. Co przyroda komunikuje o Bogu?
Udostępnij:FacebookTwitter
Ani to mowa, ani to słowa. Co przyroda komunikuje o Bogu?
Zgodnie z reformacyjną zasadą "sola scriptura", Pismo Święte zawiera wszelkie prawdy konieczne do zbawienia i są one w nim wyrażone z wystarczającą jasnością tak, że zwykły wierzący może je tam z Bożą pomocą znaleźć i zrozumieć. Zasada ta nie wyklucza jednak tego, że każdy człowiek na podstawie obserwacji stworzenia jest w stanie zrozumieć, że Bóg istnieje, i może wydedukować też część Jego atrybutów. Czy zatem możemy dowiedzieć się czegoś o Bogu, obserwując przyrodę i racjonalnie rozumując? Czy przyroda jest 67. księgą Biblii?

Ani to mowa, ani to słowa. Co przyroda komunikuje o Bogu?

Zgodnie z reformacyjną zasadą „sola scriptura”, Pismo Święte zawiera wszelkie prawdy konieczne do zbawienia i są one w nim wyrażone z wystarczającą jasnością tak, że zwykły wierzący może je tam z Bożą pomocą znaleźć i zrozumieć. Zasada ta nie wyklucza jednak tego, że każdy człowiek na podstawie obserwacji stworzenia jest w stanie zrozumieć, że Bóg istnieje, i może wydedukować też część Jego atrybutów. Czy zatem możemy dowiedzieć się czegoś o Bogu, obserwując przyrodę i racjonalnie rozumując? Czy przyroda jest 67. księgą Biblii?
Sesja będzie poświęcona zagadnieniom objawienia ogólnego. Zastanowimy się nad tym, czego możemy dowiedzieć się o Bogu poprzez obserwację przyrody. Przyjrzymy się również temu, czy odkrycia poczynione przez nauki przyrodnicze pozwalają wyciągać pewne dodatkowe wnioski na temat Bożych przymiotów. Niektórzy twierdzą, że takie wnioski można porównać do 67. księgi Biblii – na koniec zmierzymy się więc z pytaniem, czy takie twierdzenie jest uzasadnione.

15 kwietnia @ 11:40
11:40 — 12:30 (50′)

Sala Główna

Piotr Guńka

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.