Bóg mizogin. Czy Biblia jest seksistowska?
Udostępnij:FacebookTwitter
Bóg mizogin. Czy Biblia jest seksistowska?
To koniec. Wydało się. Przez wieki skrzętnie skrywane fragmenty (sumiennie pomijane na niedzielnych kazaniach i homiliach) zostały wyciągnięte na wierzch i poddane trzeźwej analizie. Obraz, który się wyłonił, jest ponury. Biblia okazała się dziełem męskich szowinistów, zaś główną na jej kartach rolę odgrywa El Mizogin - Bóg, którego rozporządzenia są narzędziem uprzedmiotowienia kobiet i odebrania im resztek godności.

Bóg mizogin. Czy Biblia jest seksistowska?

To koniec. Wydało się. Przez wieki skrzętnie skrywane fragmenty (sumiennie pomijane na niedzielnych kazaniach i homiliach) zostały wyciągnięte na wierzch i poddane trzeźwej analizie. Obraz, który się wyłonił, jest ponury. Biblia okazała się dziełem męskich szowinistów, zaś główną na jej kartach rolę odgrywa El Mizogin – Bóg, którego rozporządzenia są narzędziem uprzedmiotowienia kobiet i odebrania im resztek godności.

Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy Biblia jest seksistowska, a Kościół, powołując się na jej autorytet, przez wieki kształtował społeczeństwo, w którym kobiety były (i nadal są!) dyskryminowane? Czy jako chrześcijanie złapaliśmy zadyszkę próbując nadążyć za duchem czasów, nie mając już nic do powiedzenia we współczesnej dyskusji dotyczącej równości społecznej? Z tymi pytaniami spróbujemy się zmierzyć podczas niniejszej sesji.

10 kwietnia @ 16:30
16:30 — 17:20 (50′)

Sala Główna

Tymoteusz Cieślar

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.