6 obszarów, w których antyintelektualizm osłabia Kościół
Udostępnij:FacebookTwitter
6 obszarów, w których antyintelektualizm osłabia Kościół
Jak napisał Richard M. Weaver, idee mają konsekwencje. "Chrześcijański" antyintelektualizm usiłuje zapobiec tym negatywnym w postaci nawrotu racjonalizmu i osłabieniu żywej wiary, unikając bliższej interakcji ze światem idei w ogóle. Także i to ma jednak swoje konsekwencje - w naszym przekonaniu negatywnie wpływające na żywotność chrześcijańskiego świadectwa i kondycji Kościoła.

6 obszarów, w których antyintelektualizm osłabia Kościół

Jak napisał Richard M. Weaver, idee mają konsekwencje. „Chrześcijański” antyintelektualizm usiłuje zapobiec tym negatywnym w postaci nawrotu racjonalizmu i osłabieniu żywej wiary, unikając bliższej interakcji ze światem idei w ogóle. Także i to ma jednak swoje konsekwencje – w naszym przekonaniu negatywnie wpływające na żywotność chrześcijańskiego świadectwa i kondycji Kościoła.

W serii krótkich wystąpień pokażemy, w jaki sposób antyintelektualizm szkodzi prezentacji Bożego objawienia w obszarach: – Apologetyki – Doktryny – Emocji – Filozofii – Życia społecznego – Ewangelizacji

15 kwietnia @ 16:30
16:30 — 17:20 (50′)

Sala Główna

Bartosz Sokół, Mateusz Jakubowski

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.