Jak nie stracić wiary na studiach?
Udostępnij:FacebookTwitter
Jak nie stracić wiary na studiach?
"Studia skończyłem, wiarę zachowałem" - to powiedzenie przytaczane jest czasami żartobliwie przez chrześcijańskich absolwentów szkół wyższych. Pośrednio wskazuje nam ono jednak na znany nam bolesny fakt - wielu naszych znajomych opuściło mury swoich uczelni bez wiary, z którą w nie wkroczyli. Z czego to wynika? Czy pogłębiona edukacja prowadzi do odkrycia wewnętrznych sprzeczności chrześcijaństwa? Dlaczego oparty na Biblii światopogląd wielu osób nie wytrzymuje zderzenia ze światem uniwersytetu?

Jak nie stracić wiary na studiach?

„Studia skończyłem, wiarę zachowałem” – to powiedzenie przytaczane jest czasami żartobliwie przez chrześcijańskich absolwentów szkół wyższych. Pośrednio wskazuje nam ono jednak na znany nam bolesny fakt – wielu naszych znajomych opuściło mury swoich uczelni bez wiary, z którą w nie wkroczyli. Z czego to wynika? Czy pogłębiona edukacja prowadzi do odkrycia wewnętrznych sprzeczności chrześcijaństwa? Dlaczego oparty na Biblii światopogląd wielu osób nie wytrzymuje zderzenia ze światem uniwersytetu?

Na tej sesji przyjrzymy się powyższemu fenomenowi, próbując znaleźć jego przyczyny i pokazać, dlaczego nie wynika on z obiektywnego ubóstwa chrześcijańskiej wizji świata. Co najważniejsze – postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak można ukończyć studia, nie biorąc przy tym rozbratu z wiarą w Chrystusa.

15 kwietnia @ 14:00
14:00 — 14:50 (50′)

Sala Główna

Mateusz Jakubowski

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.