Pokorna obrona wiary, czyli o możliwościach i ograniczeniach apologetyki
Udostępnij:FacebookTwitter
Pokorna obrona wiary, czyli o możliwościach i ograniczeniach apologetyki
Apologetyka przez wiele osób postrzegana jest jako syzyfowy trud przekonywania zatwardziałych serc wyłącznie racjonalnymi argumentami. Z drugiej strony, odkrycie jej potencjału i siły może sprawić, że zaczniemy postrzegać ją jako królewską drogę rozumu - zdolną odpowiedzieć na wszystkie pytania, przeniknąć wszelkie tajemnice i ponad wszelką wątpliwość dowieść, że chrześcijaństwo głosi prawdę.

Pokorna obrona wiary, czyli o możliwościach i ograniczeniach apologetyki

Apologetyka przez wiele osób postrzegana jest jako syzyfowy trud przekonywania zatwardziałych serc wyłącznie racjonalnymi argumentami. Z drugiej strony, odkrycie jej potencjału i siły może sprawić, że zaczniemy postrzegać ją jako królewską drogę rozumu – zdolną odpowiedzieć na wszystkie pytania, przeniknąć wszelkie tajemnice i ponad wszelką wątpliwość dowieść, że chrześcijaństwo głosi prawdę.

Czy rolą obrony wiary jest jednak rzeczywiście jej udowadnianie? A może prawidłowa jest jej bardziej minimalistyczna definicja, mówiąca że jej zadaniem jest wyłącznie usunięcie rozumowych przeszkód, jakie można mieć względem wiary w Chrystusa?

Podczas tej sesji, przyjrzymy się apologetyce jako takiej, wskazując jej funkcje i możliwości, ale także ograniczenia w obliczu tego, co w wierze tajemnicze. Porozmawiamy o tym, co apologetyka może osiągnąć, ale i zajrzymy tam gdzie nie są w stanie dotrzeć nawet najlepsze argumenty – oraz wreszcie, jaką rolę w obliczu najtrudniejszych pytań odgrywa pokora wyznawców Chrystusa.

15 kwietnia @ 11:40
11:40 — 12:30 (50′)

Sala Boczna

Filip Kegel

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.