Racjonalność moralnością myślenia, czyli jak myśleć poprawnie
Udostępnij:FacebookX
Racjonalność moralnością myślenia, czyli jak myśleć poprawnie
Każdy myśli i wszyscy rozumują. Czy możliwa jest jednak poprawa jakości naszego myślenia? Czy da się myśleć bardziej uczciwie i bardziej logicznie? Umieć trafnie przechodzić od ogółu do szczegółu - i odwrotnie? Zastąpić samooszukiwanie rzetelnym poszukiwaniem prawdy? Ważyć argumenty pod kątem ich wartości a nie pochodzenia? Co o tym wszystkim mówi nam Biblia i chrześcijańska tradycja?

Racjonalność moralnością myślenia, czyli jak myśleć poprawnie

Każdy myśli i wszyscy rozumują. Czy możliwa jest jednak poprawa jakości naszego myślenia? Czy da się myśleć bardziej uczciwie i bardziej logicznie? Umieć trafnie przechodzić od ogółu do szczegółu – i odwrotnie? Zastąpić samooszukiwanie rzetelnym poszukiwaniem prawdy? Ważyć argumenty pod kątem ich wartości a nie pochodzenia? Co o tym wszystkim mówi nam Biblia i chrześcijańska tradycja?

Na tym seminarium zastanowimy się nad sposobami rozwoju swojego życia intelektualnego jako takiego. Racjonalność jest bowiem moralnością myślenia a moralność – duchowym kultem na cześć Odwiecznego Logosu.

15 kwietnia @ 14:00
14:00 — 14:50 (50′)

Sala Boczna

Przemysław Lewicki

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.