Słowo stało się ciałem, a ciało słowami. O znaczeniu języka
Udostępnij:FacebookX
Słowo stało się ciałem, a ciało słowami. O znaczeniu języka

Słowo stało się ciałem, a ciało słowami. O znaczeniu języka

„Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata” napisał niegdyś filozof Ludwig Wittgenstein. Ewangelia mówi coś jeszcze odważniejszego; Słowo istnieje odwiecznie, nie posiada granic i to z Niego świat został stworzony oraz jest utrzymywany w istnieniu. Chrześcijaństwo jak żaden inny światopogląd przypisuje ogromną wartość właśnie słowu – światu znaków pośredniczących między rozumem a materialną rzeczywistością, w których upatruje refleksu Boskiego Umysłu oświetlającego wszechświat. To w niepowtarzalnej zdolności posługiwania się językiem widzimy jaskrawe podobieństwo człowieka do swojego Stwórcy – jak napisał Joseph de Maistre, „Człowiek mówi, ponieważ do niego mówiono”. Dlaczego Bóg chciał nadać tak ogromną wartość językowi i światu słów?

Na tej sesji porozmawiamy właśnie o fundamentalnym znaczeniu języka – sposobu, w jaki człowiek uczestniczy w rzeczywistości Bożego Słowa.

15 kwietnia @ 15:00
15:00 — 15:50 (50′)

Sala Boczna

Bartosz Sokół

Powrót

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.