Jaśmina Aftanas
Pochodząca z Gdańska absolwentka UMK w Toruniu, obecnie mieszkanka Poznania, gdzie pracuje w kancelarii prawnej. Zainteresowana teologią, filozofią i apologetyką. Miłośniczka C.S. Lewisa i literatury pięknej. Współorganizatorka biblijnych obozów dla młodzieży.
Tymoteusz Cieślar
Szczęśliwy mąż i ojciec. Zawodowo zaangażowany w internetową służbę Szukając Boga (Kursy.SzukajacBoga.pl). Koordynuje też pracę nad polską edycją BibleProject. W wolnych chwilach, razem z żoną, studiuje teologię na EWST we Wrocławiu. Zainteresowany w szczególności biblistyką i apologetyką, które stanowią ważny obszar jego służby w Parafii w Wiśle-Malince.
Damian Dziedzic
Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Gdańskiej, interesujący się krytyką tekstu Nowego Testamentu, ale przede wszystkim wczesnym chrześcijaństwem i historią Kościoła, spędzający większość swojego wolnego czasu czytając, badając i pisząc na te tematy. Zaangażowany w szereg inicjatyw w obrębie Kościoła Chrześcijan Baptystów EXE w Gdańsku. Współtwórca portalu Należeć do Jezusa. Prowadzi własnego bloga i dlatego niektórzy kojarzyć go mogą jako „Młodego i Reformowanego”.
Piotr Guńka
Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, współautor portalu Myślę, więc Wierzę. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.
Mateusz Jakubowski
Pastor Zboru „Nowe Życie” w Polkowicach, doktor nauk technicznych, laureat prestiżowych krajowych stypendiów, nagród oraz wyróżnień za osiągnięcia w nauce. Absolwent apologetyki w RZIM Academy (Atlanta, USA) oraz The Oxford Centre for Christian Apologetics (Oxford, UK). Założyciel portalu Myślę, więc Wierzę oraz współtwórca portalu Należeć do Jezusa. Zainteresowany apologetyką klasyczną i teologią biblijną, a w szczególności: sensem życia, wiarygodnością chrześcijaństwa oraz wyjątkowością osoby Jezusa.
Filip Kegel
Wikariusz Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów EXE w Gdańsku. Absolwent teologii na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie oraz student amerykanistyki II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonat wszystkiego, co związane z Bogiem, Jego Słowem (w tym szczególnie z listami Pawła) oraz historią Jego ludu. Prowadzi służbę Akademickich Spotkań Biblijnych w Trójmieście. Autor bloga „Coram Deo” oraz współtwórca portalu Należeć do Jezusa.
Przemysław Lewicki
Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo prawnik i tłumacz literatury chrześcijańskiej, naukowo specjalizuje się w nowożytnej filozofii prawno-politycznej, prywatnie pasjonat teologii. Zainteresowany przede wszystkim klasyczną, konfesyjną myślą protestancką (w szczególności scholastyczną) – prowadzi w mediach społecznościowych poświęcony jej projekt popularnonaukowy pod nazwą „Rycerz Tulipanów”.
Paweł Lupa
Student teologii na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym. Żywo zainteresowany teologią biblijną i starożytnym światem, w którym powstawała. Zafascynowany Chrystusem, złożonością rzeczywistości i potencjałem człowieka. Zaangażowany w szereg inicjatyw w obrębie Kościoła Wolnych Chrześcijan. Mąż Asi, tata Tymka.
Robert Miksa
Robert od ponad 30 lat jest pastorem Kościoła Baptystów w Gdańsku. Najpierw Pierwszego Zboru, obecnie zboru Kościół EXE. W roku 1989 ukończył studia w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, na której w 2020 obronił doktorat z zakresu misjologii ze szczególnym uwzględnieniem idei Kościoła Centrum Timothy’ego Kellera z Nowego Jorku. Od wielu lat jest wykładowcą w WBST, gdzie uczy hermeneutyki biblijnej oraz homiletyki.
Filip Sylwestrowicz
Doktorant biblistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Absolwent biblistyki na Uniwersytecie w Cambridge, teologii w Canadian Reformed Theological Seminary i hebraistyki w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośnik dobrej książki i dobrej kawy. Członek Kościoła Ewangelicko-Prezbiteriańskiego.