Konferencja Apologetyczna 2022 – Wykładowcy

Jaśmina Aftanas

Pochodząca z Gdańska absolwentka UMK w Toruniu, obecnie mieszkanka Poznania, gdzie pracuje w kancelarii prawnej. Zainteresowana teologią, filozofią i apologetyką. Miłośniczka C.S. Lewisa i literatury pięknej. Współorganizatorka biblijnych obozów dla młodzieży.

Konrad Buzała

Absolwent filologii klasycznej oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także absolwent teologii na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie, kontynuujący naukę na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Członek Kościoła Chrześcijan Baptystów, zainteresowany szczególnie biblistyką, patrystyką i apologetyką protestancką. Uważa, że tylko konsekwentne życie w świetle paradoksu chwały krzyża jest godne przeżycia.

Tymoteusz Cieślar

Szczęśliwy mąż i od niedawna (niewyspany) ojciec. Zaangażowany w internetową służbę Szukając Boga (Kursy.SzukajacBoga.pl). Koordynuje także pracę nad polską edycją Bible Project. W wolnych chwilach, razem z żoną, studiuje Teologię we Wrocławiu.

Damian Dziedzic

Absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Gdańskiej, interesujący się krytyką tekstu Nowego Testamentu, ale przede wszystkim wczesnym chrześcijaństwem i historią Kościoła, spędzający większość swojego wolnego czasu czytając, badając i pisząc na te tematy. Zaangażowany w szereg inicjatyw w obrębie Kościoła Chrześcijan Baptystów EXE w Gdańsku. Współtwórca portalu Należeć do Jezusa. Prowadzi własnego bloga i dlatego niektórzy kojarzyć go mogą jako „Młodego i Reformowanego”.

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, współautor portalu Myślę, więc Wierzę. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Mateusz Jakubowski

Pastor Zboru „Nowe Życie” w Polkowicach, doktor nauk technicznych, laureat prestiżowych krajowych stypendiów, nagród oraz wyróżnień za osiągnięcia w nauce. Absolwent apologetyki w RZIM Academy (Atlanta, USA) oraz The Oxford Centre for Christian Apologetics (Oxford, UK). Założyciel portalu Myślę, więc Wierzę oraz współtwórca portalu Należeć do Jezusa. Zainteresowany apologetyką klasyczną i teologią biblijną, a w szczególności: sensem życia, wiarygodnością chrześcijaństwa oraz wyjątkowością osoby Jezusa.

Filip Kegel

Wikariusz Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów EXE w Gdańsku. Absolwent teologii na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie oraz student amerykanistyki II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonat wszystkiego, co związane z Bogiem, Jego Słowem (w tym szczególnie z listami Pawła) oraz historią Jego ludu. Prowadzi służbę Akademickich Spotkań Biblijnych w Trójmieście. Autor bloga „Coram Deo” oraz współtwórca portalu Należeć do Jezusa.

Paweł Lupa

Student teologii na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym. Żywo zainteresowany teologią biblijną i starożytnym światem, w którym powstawała. Zafascynowany Chrystusem, złożonością rzeczywistości i potencjałem człowieka. Zaangażowany w szereg inicjatyw w obrębie Kościoła Wolnych Chrześcijan. Mąż Asi, tata Tymka.

Robert Miksa

Robert od ponad 30 lat jest pastorem Kościoła Baptystów w Gdańsku. Najpierw Pierwszego Zboru, obecnie zboru Kościół EXE. W roku 1989 ukończył studia w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, na której w 2020 obronił doktorat z zakresu misjologii ze szczególnym uwzględnieniem idei Kościoła Centrum Timothy’ego Kellera z Nowego Jorku. Od wielu lat jest wykładowcą w WBST, gdzie uczy hermeneutyki biblijnej oraz homiletyki.

Marta Sobiech

Studentka języka i społeczeństwa: interdyscyplinarnych studiów nad dyskursem na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentka socjologii, za misję naukową stawiająca sobie prowadzenie rzetelnych badań nad protestancką mniejszością religijną w Polsce. Współautorka portalu doPrawdy oraz Należeć do Jezusa, funkcjonująca na co dzień wewnątrz korpusów językowych oraz teorii socjologicznych, silnie utwierdzona w przekonaniu o istnieniu prawdy obiektywnej. Chrześcijanką jest – dzięki Bogu – nie tylko z teorii.

Filip Sylwestrowicz

Doktorant biblistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Absolwent biblistyki na Uniwersytecie w Cambridge, teologii w Canadian Reformed Theological Seminary i hebraistyki w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośnik dobrej książki i dobrej kawy. Członek Kościoła Ewangelicko-Prezbiteriańskiego.

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.