Konferencja Apologetyczna 2022

09.04.2022
godz.09:00

09.04.2022
godz.20:45

Trudno obronić tezę, że świat jest przede wszystkim domeną szczęścia. Z jednej strony spotkamy zło, które doświadczamy ze strony innych ludzi: okrutne wojny, prześladowania, gwałty, niewyobrażalne bestialstwa. Z drugiej – cierpienie, które zadaje nam natura: nieuleczalne choroby, trudny do zaakceptowania proces starzenia, bolesne agonie, straszliwe w skutkach katastrofy naturalne. Dobro, owszem, istnieje, ale czasami można odnieść wrażenie, że jest ono jakby słabsze, rzadsze, że nie równoważny cierpienia.

Dla ateistów obecność zła i cierpienia jest niepodważalnym dowodem na nieistnienie Boga. Z kolei dla teistów problematyka ta może paradoksalnie przyczynić się do pogłębienia wiary: łatwiej jest znieść trudności losu, kiedy wierzy się w ich ukryty sens i celowość, łatwiej jest godzić się na nieuniknioną śmierć, kiedy wierzy się w życie wieczne…

Zapraszamy do udziału w Konferencji Apologetycznej 2022, podczas której zespół Myślę, więc Wierzę podejmie się analizy problemu współistnienia dobrego Boga i zła. 

#1. Zaproszeni wykładowcy

O poziom merytoryczny tegorocznych wykładów będą się troszczyć prelegenci w osobach

#2. Program konferencji

Dołożymy starań, aby wydarzenie przebiegało według poniższego harmonogramu

Sesje Wykładowe
Sesje Dzielone
Panel Dyskusyjny

#3. Koszt udziału

Koszt udziału w Konferencji Apologetycznej wynosi 50 PLN.

Opłatę należy wnieść do dnia 27 marca 2022 r. na konto wskazane w mailu potwierdzającym przyjęcie formularza zgłoszeniowego. Uiszczenie opłaty stanowi potwierdzenie chęci uczestnictwa. W każdym pakiecie konferencyjnym organizatorzy zapewniają posiłki regeneracyjne, które będą podawane w formie obiadu, słodkich deserów oraz kolacji.

#4. Zgłoś swoje uczestnictwo

#5. Wrażenia z poprzedniej konferencji

#6. COVID-19. Jak to zrobimy?

Organizatorzy Konferencji Apologetycznej z najwyższą troską monitorują aktualne informacje i zalecenia publikowane w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej – GOV.PL, związane z rozprzestrzenianiem się wirusa wywołującego COVID-19 i dołożą wszelkich starań, aby respektować obowiązujące zasady i ograniczenia w życiu społecznym.

Konferencja Apologetyczna planowana jest – jak dotychczas – w formie konwencjonalnej (off-line). Organizatorzy pragną jednak podkreślić, że ilość uczestników wydarzenia będzie oszacowana w oparciu o najnowsze restrykcje, w związku z czym zachęcamy do przesłania formularza rejestracyjnego możliwie wcześnie.

Gdyby nowe obostrzenia uniemożliwiły organizację wydarzenia w trybie konwencjonalnym, organizatorzy deklarują zwrot kosztów udziału poniesionych przez zarejestrowanych uczestników oraz przeniesienie konferencji do trybu on-line.

#7. Lokalizacja

Tradycyjnym miejscem organizacji naszego wydarzenia pozostaje obiekt Zboru „Nowe Życie” w Polkowicach umiejscowiony przy ul. Kardynała Bolesława Kominka 18, 59-100 Polkowice.

Jeśli jeszcze się nie spotkaliśmy w Polkowicach, najwyższa pora, aby to zmienić. Spotkajmy się w tym roku!

Piotr Guńka

Doktor nauk chemicznych, pracownik Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Złoty medalista 38. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej i laureat prestiżowego stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Jest chrześcijaninem i praca naukowa utwierdza go w przekonaniu, że zarówno nauka jak i wiara niosą spójny przekaz o otaczającym nas świecie.

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.